Препорука: Поштујмо природу!

У свакодневном животу, оптерећени свакодневним проблемима и обавезама све чешће заборављамо и запостављамо суштински најбитније ствари, од којих је здравље на првом месту: здравље појединца, породице, нације, становника планете... Оно од чега здравље највише зависи је начин живота и окружење у коме живимо. Ако желимо да чувамо себе, своје најближе, свој народ и планету морамо почети са променама. Морамо показати нежност и бригу према природи.

Пре сваке одлуке два пута размислити, и правити разумне поступке, рециклирати и штедити! Најмање што можемо да урадимо је да бацимо отпад у канту, а не на улицу, да не правимо дивље депоније, већ сакупљамо и одлажемо отпад на за то предвиђеним местима.

Време је да озбиљно бринемо о свом окружењу, о овој планети, јер само њу и имамо. Оно што је лоше за природу лоше је и за нас.

Можда мислите да не можете помоћи овој акцији и да сте ви само ситна карика у овом свету, али грешите. Чак и у вашим кућама можете допринети очувању природе. На пример, док перете зубе, искључите воду - тада се троши више воде него што ви мислите. Користите мање хемикалија.

Струју трошимо превише, а за њу су потребни угаљ и нафта које компаније немарно и халапљиво троше.Трошите мање горива, прошетајте се уместо да се возите, тако помажете и планети и себи. Укључите се у неку групу која се бори против загађења.

 Уместо да само сечемо, треба и да садимо дрвеће. Шуме полако нестају, а ако их не обнављамо наћи ћемо се у великој опасности. Стварајте мање отпада, купујте производе које ћете моћи да поново користите. Копирајте и предњу и задњу страну папира.

Компостујте! Уместо да бацате ђубриво у канте, направите компост. Обезбедите живот у вашем дворишту, садите цвеће, направите кућицу за птичице, некористите пестициде!

Поштујте животиње, пустите да веверице, кртице и друга бића живе у вашем дворишту уместо да их убијате. Можда направе малу штету, али имају посебну улогу у екосистему. Постоји толико ствари које можете урадити. За 50 година све што имамо може нестати, и тек ћемо се тада питати шта да радимо.

Спречимо то, јер тада ће бити прекасно.

Чувајући природу чувамо своје, здравље своје деце, чувамо будућност потомака и свих живих бића на планети...али чувамо и своје џепове јер су новчане казне за несавесно понашање према животној средини веома високе.

Када лечимо земљу, лечимо себе!

1

2

img 88564

baner lid

mediji 2025

ChatGPT Image 3. мар 2026. 07 42 41

 

imas pravo

 

Subvencije za gradjane manji DEF

 

tabla

7731927 kampanjat
baner razvoj
izbori2020

planovi urb

radna zona 1

radna zona 2

objedinjena

ozakonjenje1

sl evidencije

zastita podataka

 

pos.jpg

izbori2023

ChatGPT Image 32. сеп 2025. 10 12 58